Zo zápisníka nahnevaného kresťana

Autor: Magdaléna Hudecová | 18.3.2013 o 14:54 | (upravené 18.3.2013 o 15:35) Karma článku: 13,32 | Prečítané:  1481x

Už dlhšie sa zamýšľam nad tým, kam vlastne celá cirkev na Slovensku smeruje. Úprimne ma to trápi, lebo som kresťan a som mladý kresťan. (Asi?) Mám totiž pocit, že moje náboženstvo nie je založené na stredovekých princípoch.

Mám totiž pocit, že nie je založené na nedostávaní informácií, na zákazoch vyjadrovania sa, na utajovaní všetkého a zametania to pod koberec. V to ja neverím. Verím v pravdu. A ľudia ju CHCÚ vedieť, CHCÚ ju počuť a CHCÚ sa o nej rozprávať, mladí ani nehovorím! Kresťanstvo je úžasné náboženstvo plné nádeje a vy práve tú hlavnú myšlienku odsúvate niekde na trinástu koľaj a driete do popredia princípy a idey, ktoré nemajú v 21. storočí čo robiť, v skratke: "Kajajte sa a ticho nasledujte cirkev, nepýtajte sa, lebo my vám neodpovieme."

Čo mi týmto správaním chcete odkázať? Jedine to, že ma ako veriaceho mladého človeka nerešpektujete, že nerešpektujete moje právo vedieť, nerešpektujete pravdu ako takú.Je mi nanič.  A bolo mi ešte viac nanič, keď ste zakázali pánovi Bezákovi opäť hovoriť. Ale jasné, radšej všetkým zakážete rozprávať, lebo to čo je pravdivé je nepohodlné a aj zodpovednosť je nepohodlná, hlavne tá za svoje činy.

Jediné čo mi zostáva je dúfať v to, že nový Svätý Otec bude pokračovať tak otvorene ako začal, vkladám do neho veľké nádeje, tak ako všetci. A vás prosím, nerobte toto, čo robíte. Nie je to správne.Takých ako ja je veľa. Nie všetci to síce otvorene napíšu, no mnohí si to myslia, mnohí o tom hovoria a slovom to všetko začína.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Titul venoval Sagan manželke a šampiónovi, ktorý zahynul

Využil jedinú šancu, ktorú mal. Má tretí titul majstra sveta.


Už ste čítali?